Ερυθρός Αστέρας-Ολυμπιακός: Ημίχρονο στο Βελιγράδι με τους Πειραιώτες να προηγούνται 0-1

featured image

Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος στον αγώνα του Βελιγραδίου μεταξύ Ολυμπιακού και Ερυθρού Αστέρα, για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Οι Πειραιώτες πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 0-1, χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Ρούμπεν Σεμέδο στο 37".

Η αναμέτρηση διεξάγεται σε μια εκπληκτική ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι οπαδοί, με τους Σέρβους να έχουν τον πρωταγωνιστικό ρόλο -ως γηπεδούχοι, ενώ με την παρουσία τους συνέβαλαν και οι περίπου 3.000 υποστηρικτές της ελληνικής ομάδας που ταξίδεψαν για τη σερβική πρωτεύουσα.

Μένουν ακόμη 45 λεπτά συν τις όποιες καθυστερήσεις, για να δούμε ποια θα είναι η τελική έκβαση του αγώνα, ο οποίος αναμένεται να κρίνει πολλά όσον αφορά τις βλέψεις των «ερυθρόλευκων» Σερβίας και Ελλάδας στο Champions League 2019-20.