Basket League: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - ΑΡΗΣ 108-86

featured image

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ δεν έχει αντίπαλο στο ελληνικό πρωτάθλημα και το απέδειξε και κόντρα στον Άρη στο ΟΑΚΑ καθώς επιβλήθηκε με 108-86 για την ΕΚΟ Basket League.

Η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη έκανε μια καλή προπόνηση ενόψει των δύο αγώνων που έρχονται μέσα στην εβδομάδα για την Euroleague κόντρα στη Χίμκι στη Ρωσία και την Αναντολού Εφές στο ΟΑΚΑ.

Ο Παναθηναϊκός έκανε εκτενές rotation και δεν κούρασε τους παίκτες του σκεφτόμενος τα ματς που έρχονται. Οι πράσινοι δυσκολεύτηκαν μόνο για ένα ημίχρονο, όπου πήγαν στα αποδυτήρια με +6 (50-44).

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του τριφυλλιού έκαναν... πάρτι με τον Τζίμερ Φριντέτ να σημειώνει 21 πόντους με 4/4 τρίποντα! Ο Τζόνσον είχε 15 πόντους, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Μαρτίνας Γκετσεβίτσιους είχε 23 πόντους με 7/11 τρίποντα! Πολύ καλός και ο... υπό διωγμό Τάλτον με 18 πόντους και 7 ασίστ!

Τα δεκάλεπτα: 25-25, 50-44, 81-62, 108-86