Premier League: Ήττα στο 94

featured image

Το γκολ του Χέιντεν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων «καταδίκασε» τους Λονδρέζους…

Με την 5η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να αντιμετωπίζει την Κυριακή τη Λίβερπουλ στο Anfield, η Τσέλσι γνώριζε ότι με νίκη στο Νιούκαστλ θα μπορούσε να αυξήσει κι άλλο τη διαφορά (είναι στο +5 αυτή τη στιγμή) στη μάχη για έξοδο στο Champions League. Η αλήθεια είναι ότι θα μπορούσε να το κάνει, αφού ήταν καλύτερη και πίεσε αρκετά περισσότερο για το γκολ, αλλά δεν μπορούσε να το βάλει. Και αφού δεν μπορούσε να το βάλει, στο τέλος το δέχθηκε κιόλας… Οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά στις καθυστερήσεις και στο 94″, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Χέιντεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, δίνοντας μια μεγάλη νίκη στη Νιούκαστλ, η οποία ανέβηκε στη 12η θέση της Premier League.